Szukaj firmy


R.P.P.Ch. IGLOKRAK

Informacje ogólne

Grupa Kapitałowa IGLOKRAK jest jednym z największych, wiodących producentów i dostawców żywności mrożonej oraz lodów dla handlu detalicznego i gastronomii w południowej Polsce. Do Grupy należy 7 firm zajmujących się dystrybucją mrożonek – z 8 oddziałami: w Krakowie, Bielsku Białej, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Ponadto, w skład holdingu wchodzą 2 fabryki zlokalizowane w Tarnowie produkujące artykuły pod uznanymi markami Fritar i Lewil. Dzięki zrealizowanym w 2009 roku inwestycjom o wartości 10 mln euro, Fritar stał się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej rozbudowanych zakładów produkcyjnych w branży artykułów mrożonych w Europie.

Grupa Kapitałowa IGLOKRAK jest spółką należącą do środkowoeuropejskiej grupy inwestycyjnej Penta Investments. Kolejną inwestycją funduszu Penta w Polsce było przejęcie w dniu 18 listopada 2010r, Firmy Handlowej SCOTT, krakowskiego dystrybutora mrożonek, jednego z pięciu wiodących dystrybutorów artykułów mrożonych w południowej Polsce. Akwizycja firmy SCOTT wzmocni pozycję IGLOKRAKA na południu Polski. Na początku października 2010r fundusz zawarł z Ipopema Fiz, w posiadaniu, którego jest 100% akcji spółki IGLOTEX, porozumienie w sprawie połączenia spółek IGLOKRAK i IGLOTEX. Dnia 8 listopada UOKiK wydał zgodę na tę transakcję. Firma IGLOTEX jest jednym z największych producentów i dystrybutorów żywności mrożonej w północnej Polsce. Przejęcie firm SCOTT i IGLOTEX jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Penta Investments, zmierzającej do konsolidacji rynku mrożonek w Polsce. W planach są kolejne przejęcia, których finalizację zaplanowano na 2011 rok.

Grupa Kapitałowa IGLOKRAK wyspecjalizowana jest w zakresie zaopatrzenia w artykuły mrożone placówek detalicznych, hurtowni, sieci krajowych i zagranicznych jak również szeroko pojętej gastronomii oraz świadczeniem usług chłodniczych. Naszym celem jest obsługa klienta na najwyższym poziomie oraz możliwość realizacji składanych przez Państwa zamówień tak by towar, który otrzymacie był najwyższej jakości oraz zachęcał Was do dalszej współpracy. Chcemy zapewnić Państwu profesjonalne usługi na najwyższym poziomie poprzez systematyczny serwis Przedstawicieli Handlowych oraz zapewnienie logistyki w ciągu 24 godzin. Na dzień dzisiejszy mamy w swojej ofercie całą żywność mrożoną (lody, mrożonki, drób, ryby), soki, napoje, wody mineralne oraz produkty cateringowe (koncentraty, przyprawy, opakowania) przeznaczone dla sklepów detalicznych i gastronomii. Staramy się dostosować naszą ofertę do Państwa potrzeb i oczekiwań, poprzez szybkie wprowadzanie wszelkich nowości rynkowych tak by umożliwić Państwu wybór bogatego asortymentu. Poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji promocyjnych, chcemy zachęcić Państwa do współpracy z Naszą Firmą.

Zapraszamy do współpracy!